| alexro13 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un golf 4 din 2000 dar nu stiu ce motorizare sa aleg. Eu am facut scoala de soferi pe un renault clio din 2007 diesel si cand era foarte frig afara trebuia sa imping la ea. Voi ce parere aveti ? ce motorizare sa aleg. stiu ca pe motorina e mai usor din toate privintele dar inteleg ca e o problema cu ele iarna la pornire.

4 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Eu optez pentru Benzina 1.6 16V. Disel-ul este mai pretentios. Eu am un golf din 2001 benzina si nu am probleme cu ea deloc.

| Spufulette a răspuns:

Salut.In primul rand tu faci o mare confuzie.Se compara volkswagen cu renault? in primul rand vw porneste instantaneu, nu trebuie sa il impingi.Este o masina nemteasca, nemtii fac cele mai bune masini posibile.Eu am audi A4 2008 si nu stau dupa ea iarna, ma urc in ea, pornesc si am si plecat.Asa ca ia-o diesel pentru ca este cea mai buna motorizare

| alexro13 explică (pentru Spufulette):

Eu ma gandesc la faptul ca e din anul 2000 golful. nu se compara golful din 2000 cu audi a4 din 2008. crezi ca un golf 1. 9tdi ar fi cel mai indicat? mersi pentru raspunsuri

| Spufulette a răspuns (pentru alexro13):

Depinde de ce bani aihappyDar din punctul meu de vedere, e bun golfulhappy