| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incep sa invat pentru scoala de soferi. Cu ce anume ar trebui sa incep? Puteti sa dati nume de capitole sau ceva de genul? laughing L.am intrebat pe tata si el a spus ca: tot! laughing) Tot adica ce?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incepe cu OUG 195/2002 si Regulamentul de aplicare al acesteia. Ambele le gasesti, acualizate la zi, pe drpciv.ro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa inveti toata legislatia rutiera, cel mai simplu te duci la cursurile scolii de soferi

| OldSoul a răspuns:

Legislatia trebuie sa o inveti.

| walkeR1 a răspuns:

Incepe sa inveti idicatoarele mai importante, dupa sa inveti ce e aia stationare si oprire ( o sa le intalnesti des in chestionare), depasire, prim ajutor... daa trebuie tot sa inveti laughing)

| sebibaragan a răspuns:

Cred ca dansul a vrut sa spuna ca ar trebiu sa incepi cu nvatarea pedalelor, cu schimbarea vitezei si cu semnele de circulatie