| rLdw0w a întrebat:

Salut, mai am 10 luni pana fac 18 ani, si as vrea daca se poate sa ma pun pe invatat pentru scoala de soferi de acum, daca ati putea sa imi dati un link catre un site sau ceva de unde sa incep sa invat ar fi de foarte mare ajutor! funda celui mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incepe sa studiezi, de pe acum, legislatia rutiera, in special OUG 195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, Regulamentul de aplicare al acestuia si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu modificarile si completarile ulterioare. Le gasesti pe toate actualizate la zi pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro. Scoala de conducere o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 10 luni uiti tot si o sa trebuiasca sa o iei de la capat.

| ComyComyAC a răspuns:

Nu poti acum trebuie neaparat sa ai 18 ani