| AAlinaaa a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar o masina. mercedes. dar nu ma pricep..as vrea sa fie cu tapiterie din piele in principiu si sa fie noua nu second-hand. imi puteti da exemple de masini cu preturile lor? de la cel mai mic la cel mai mare? multuuumesccc anticipat

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai minim 30. 000euro in buzunar, te duci frumos la un dealer Mercedes si te lamuresc ei pana la ultimul detaliu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, intri pe site-ul lor, si faci niste configuratii pe gustul tau, si vezi cam care sunt preturile.
Apoi cauti un forum dedicat posesorilor de Mercedes, si discuti cu ei, ceri niste sfaturi, sa stii spre ce modele, si mai ales motorizari, e recomandat sa te indrepti.
Dupa ce ti-ai format o oarecare parere cu ajutorul internetului, te duci in showroom si faci alegerea finala.
Faptul ca tu ai pus o intrebare "instant" pe TPU, te da de gol ca esti un alt pusti/pustoaica, care viseaza...

| AAlinaaa explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu visez deloc..doar ca eu una chiar nu stiam de unde sa ma informez exact. nu trebuie sa fii rautacios. oricum mersii

| Anonimuserr a răspuns:

Depinde de care vrei. AIci ai o lista cu preturile si Configuratorul. Cea mai scumpa e ste 80000 de mii de euro S Class dar merita sa ai asa masina sincer.

http://www.mercedes-benz.ro/......flash.html