| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am gasit prin casa o drujba cu vechime de vreo 10 ani dar in partea dinspre demarou si o parte din jos este foarte crapata si nu mai merge pornita din demaroul ei in situatia care este. Am dat de tot motorul jos si am incercat sa-l pornesc cu bormasina si am vazut ca merge foarte bine,dar eu vreau sa fac cumva sa nu-l pornesc mereu cu bormasina si sa-i fac ceva gen demarou sa il pot porni dar nu stiu cum n-am nici o idee, precizez ca vreau sa-l pun la un motor de generator dar fiindca nu mai se gaseste demarou pentru el si chiar daca s-ar gasi n-am carcasa la motor ca drujba am gasit-o cu carcasa crapata si nu vreau sa stau mereu cu bormasina dupa mine ca sa-l pornesc. Cu, as putea sa fac un demarou ceva s-al pot porni fara carcasa care este crapata si deteriorata rau? Am incercat cu sfoara dar nu merge fiindca are compresia cam mare si nu merge, va rog frumos cine stie sa ma ajute si pe mine. Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa gasesti un demaror potrivit si sa-l schimbi.
Daca te interesezi, poate gasesti un mester care se pricepe si la repararea drujbelor si te poate ajuta.