| Golf312 a întrebat:

Am o intrebare.Am o masina mitsubishi space wagon motor 2.0 diesel.Cine stie se poate de alimentat cu motorina aglicola(are o culoare galben-verzuie). Daca alimentez masina cu aceasta motorina nu voi avea probleme? https://www.google.md/......ps?/search
accesati linkul.va aparea o poza, motorina care doresc sa o folosesc este asemanatoare cu cea din prima butelie(de culoare verzuie)

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Din ce an e?
Depinde de cât de veche e și cât de sensibil e motorul. Eu cred că n-ar trebui să ai probleme. Oricum, vezi ce zic ceilalți mai experimentați, eventual postează și tu la categoria "Auto&Moto"

| Golf312 explică (pentru LoveSleep):

Masina e din anul 1998