| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu un articol din legislația rutiera.
In cazul vehiculelor care patrund intr-o intersecție dintre un drum inchis circulației publice si un drum public, au prioritate acele vehicule care circula pe drumul public. Imi poate explica cineva cum functioneaza? Mersi

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai, daca este inchis circulatiei publice, atunci de ce circula pe el?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca intersectia nu e reglementat prin alte semne cei de pe drumul inchis trebuie sa cedeze trecerea

| MihaiNicu23 a răspuns:

E simplu cei care vin de pe drumul inchis public trebuie sa acorde prioritate de trecere vehiculelor de pe drumul public.