| MihaiBadea123 a întrebat:

Buna, am o întrebare legată de radare. Eram astăzi în mișcare în afara localității (aveam viteza destul de mare) și din sens opus trece o mașină de poliție și nu m-a oprit (nu știu dacă era cu radar pe ea), sunt șanse să primesc ceva prin poștă sau ceva de genul, ajutați-mă va rog!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti sigur dar nu cred ca te-a prins.
O sa afli daca primesti de la politia rutiera, in cateva zile, o invitatie ca sa te prezinti si sa spui daca tu sau altcineva a condus masina in ziua, ora si locul respectiv.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce aveai viteza destul de mare?
Tu nu esti capabil sa respecti viteza legala?
te grabesti sa ramai fara permis sau vrei sa vezi cum faci accident mortal, ca sa intelegi ca legea este acolo sa fie respectata, nu ca sa te frustreze pe tine?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Romania nu se trimit amenzi de viteza prin posta.

| sierra1 a răspuns:

Nu trimit ei nimic prin poștă legat te asta. Du-te liniștit unde porniseși!

| helpforyou a răspuns:

Nu primesti nimic. La noi stau intr-un punct fix.