| alejinxique a întrebat:

Am o mica nelamurire. Pe oglinda laterala stanga este o linie subtire verticala. Stie cineva ce semnifica sau la ce foloseste? Pe oglinda din partea dreapta nu apare, numai pe partea soferului. Masina mea este Skoda Fabia Sedan.

Răspuns Câştigător
| Alleexxx a răspuns:

Unele masini au oglinda pentru unghiul mort...de aceea oglinda din stanga masinii tale este impartita in doua

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Acea linie desparte oglinda reala de oglinda de ajutor cum este numita, acea oglinda mareste imaginea, daca te uiti sub acea linie o sa vezi ca se vede foarte putin marita imaginea!

| Dubaster a răspuns:

Exista doua solutii pentru a afla rezolvarea la problema...
1. Incearca un polish sau orice alceva (exista posibilitatea sa fie o urma de ceva)
2. Daca dupa n- incercari de a afla nu dispare inseamna ca e un senzor sau orice alceva legat de masina (verifica cartea tehnica a masinii)
Bafta!

| jo_7646 a răspuns:

Oglinda e împărțită în doua:1.normala 2. mărită.

| alejinxique explică:

@Dubaster, linia e din fabricatie acolo nu e defect. cum sa dai cu plish pe oglinda :o?!

| CrisX a răspuns:

Daca te uiti mai atent la dreapta de acea linie este un alt unghi de reflectie fata de restul oglinzii.