| Sergiu0709 a întrebat:

Buna, am o problema la bicicleta, s-a rupt o spita care e de la pinioane. Cum as putea sa o schimb fara sa dau pinioanele jos sau daca sa dau pinioanele jos cum? Deoarece nu am cheie de aia mica care intra in pinioane, ce pot face altceva?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a rupt o spiță sau un dinte de la pinion? Lamureste-mă!

| JicaContra a răspuns (pentru darrio2007):

Asta voiam sa intreb si eu!

| Sergiu0709 explică (pentru darrio2007):

S-a rupt o spita dar din spatele pinioanelor

Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un service de biciclete sau cauta pe cineva cu experienta, care stie sa schimbe o spita!

| JicaContra a răspuns:

"spita care e de la pinioane"
NU ti-a raspuns nimeni, pentru ca BATI CAMPII
spitele sunt niste fire de metal rigid intre butuc si roti
NU au nici o legatura cu pinioanele

DECI, daca esti atat pe dinafara, in locul tau m-as duce la un service de biciclete!

| Sergiu0709 explică (pentru JicaContra):

Bun unde sunt pinioanele in spatele lit nu is gaurile pentru spite? Chiar unul de acolo s-a rupt