| NanotekPink a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de examenul scris auto (sala), pentru cei din Bucuresti, cum se procedeaza cand ajungi acolo? La ce ghiseu mergi mai intai, unde iti arata, cu cine trebuie sa vorbesti, cui ii lasi dosarul si taxa de 68 lei? Mai e si o taxa de 5 lei? Sunt interesata de raspunsurile celor care au mers cat de cat recent. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

De ce nu te-au informat cei la care ai facut scoala de soferi? asta este datoria lor.
Ei trebuie sa iti completeze dosarul, iar tu sa le aduci : cazierul, aviz medical/psihologic, taxa la anaf de 68 de lei, copie buletin, si doua dosare tip sina.
Acea taxa de 5 lei nu mai este valabila din februarie, deci nu trebuie platita.
Iar cand ajungi acolo ar trebui sa vezi scris pe usa sediului drpciv informatiile de care ai nevoie, sau daca nu poti pur si simplu sa intrebi oamenii care stau la coada, daca stau pentru a sustine examenul teoretic.
Dar ca sa iti explic ce se intampla acolo. la inceput o sa iti faca poza, se uita prin dosarul tau, iti pune o stampila pe dosar, si dupa te trimite exact in sala unde vei sustine proba teoretica.
Recomandarea mea ar fi sa treci pe la scoala de soferi si sa intrebi daca dosarul pe care il ai este in regula, fiindca daca nu este, nu vei putea sustine exemenul.
Bafta la examen!

| NanotekPink explică (pentru Alexul99):

Multumesc. Maine ma duc sa imi iau dosarul si mi-a spus sa ma duc direct cu el drpciv si sa dau examenul in aceeasi zi. Multumesc mult pentru raspuns

| Alexul99 a răspuns (pentru NanotekPink):

E de bine daca la voi in oras nu este cu programare, eu am asteptat 2 luni ca sa pot sa dau sala :/.
Mult succes pentru maine, iti recomand sa faci cateva chestionare, cat mai ai timp. Si lasa emotiile deoparte, este extrem de usor daca ai invatat sau daca ai mai facut chestionare.