| racaru1987 a întrebat:

Am un ford fiesta din 2008 si de curand am cam mers cu rezervorul cam gol facea un zgomot ciudat pt tragea greu find aprope gol. Dupa ce am alimentat tot asa mia facu acuma nu mai face doar ca uneori cand e scos din viteze la relanti are un zgomot ciudat nu toarce cum ar trebui. Ce sa fie oare?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mersul cu rezervorul gol dauneaza pompei de alimentare, care e conceputa sa se raceasca cu combustibil. Cand combustibilul e de un deget in rezervor, ea nu mai are racire.
Insa daca masina merge normal in sarcina, se accelereaza si nu da in nas, problema zgomotului de la motor nu e de la pompa.
E destul de noua masina, mergi intr-un service sa o vada mecanicii, sa nu fie ceva grav.
P.S.: Sper ca ai ascultat bine, si e vorba de un mers neregulat al motorului, nu de o huruiala la cutia de viteze, sau zgomot de la pompa din rezervor.

| racaru1987 explică:

Daca doriti si alte detalii scrieti-mi

| racaru1987 explică:

Ce?

| E061180660 a răspuns:

Nado po mensaa