| carolgambali a întrebat:

Buna,am un Moped "Solo 713" an fab. 1991 cine poate sa ma ajute de unde pot gasi piese pentru el.Mai nou nu mai porneste,dau la pedala da nu cupleaza ca sa porneasca,din ce cauza. Puteti sa ma ajutati, Multumesc.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Salut se mai merita sa resuscitezi mortul?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Carol, uite aici cateva piese :www.ripperdeals.it/index.cgi?query=solo%20moped
Ca nu cupleaza este de vina variatorul, probabil blocate contragreutatile din interiorul lui. Ti-am atasat aici un video, doar ca sa-ti faci o idee, nu este un Solo, dar principiul de fuctionare este acelasi.
www.youtube.com/watch?v=QIZsvPWMPSs
Bafta Carol!