| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am un opel astra g 1.7 DTI si nu mi se mai aprinde martorul,, check engine" cand pun contactul, de ce? Incepusera sa imi faca figuri si inainte, cateodata cand puneam contactul se aprindea normal, cateodata ramanea stins si de la un timp asa a ramasbig grin

6 răspunsuri:
| christos1234 a răspuns:

Du-te la un tester sa iti spuna daca trebuie sa schimbi motorul.

| Gabitzu246 explică (pentru christos1234):

CE stii tu de masini mai copilas? tongue

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

Este consumata bateria de la masina. Astept Funda.

| Gabitzu246 explică (pentru LD_Angelica_1981):

Mai asteapta, bateria este noua si merge foarte bine tongue

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

De unde sti? Du-te la servis.

| MarkoCarrola a răspuns:

E din calculator... oricum sa stii ca motoarele de isuzu 1.7 DTI duc mult dar au probleme pe langa cu electrica..senzorii...iti recomand tester bun