| talentul a întrebat:

Buna am un passat de vanzare si m-a contactat acum cateva zile un om din afara, dupa ce i-am trimis mai multe poze mi-a dat acest mesaj si eu cred ca este vrajeala voi ce ziceti? vi s-a intamplat si voua? Thanks for the mail
I'm quite satisfied with the condition of this item but I will like to
made the payment to your paypal account You don't need to worry about
how to get it over here as i will be sending my shipping company to
come and pick it up. once the payment has been made
you can send me your name in full and your paypal email address for me to pay
email em back

7 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Clar!-e vrajeala

| WPP a răspuns:

Salut, vrajeala e urmatoarea: ti-a cerut sa iti faca plata pe un cont de paypal si asta nu e ok, dupa ce o sa iti faca plata o sa iti zica ca nu mai vrea ca a intervenit ceva si ca sa ii trimiti banii inapoi dar intr-un cont de banca. Totul e o mare teapa, ei facand platile prin paypal de pe conturi sparte iar pe tine te folosesc ca sa le trimiti banii pe care altfel nu au cum sa puna mana. Ma mir ca mai sunt indivizi care se ocupa cu idioteniile astea si acum, avand in vedere ca erau foarte multi in urma cu 4-5 ani cand aduceam masini din Germania si multi se plageau de genul asta de tepe!

| Olyxyz a răspuns:

Nu cred ca este teapa, spune ca iti plateste prin paypal si imediat ce primesti banii trimite o firma sa iti ia masina. Poti sa incerci si le dai alora masina numai cand ai banii in mana.

| WPP a răspuns (pentru Olyxyz):

Olyxyz, engleza stiu si eu, tu ai citit ce am scris eu?!? vanzarea asta nu va ajunge la bun sfarsit, tot textul ala trebuie sa te determine sa zici DA! Intr-un final vei ajunge sa dai explicatii la Politie si FBI pentru banii pe care i-ai primit in paypal! Ai tu vreo putere ca un "internaut" obisnuit sa ceri verificari ale contului de paypal din care ti se face plata sau, esti suficient de naiv ca sa pui "botul" la niste acte false venite pe mail (in caz ca le ceri)?!? Traim in Romania si noi vindem ca la piata cu banii si marfa fata in fata. Varul meu, in urma cu 3-4 ani, a trecut printr-o "faza" asemanatoare cu o Toyota de prin 198x, i-a transferat strainul banii de pe o alta adresa de mail in contul de paypal si dupa 2 zile s-a sucit, a zis ca nu o mai vrea si ca sa ii trimita banii inapoi prin western union! si tot acest "deal" se invartea in jurul valorii de 900 de lire! Hai sa fim realisti si sa ne gandim de 2 ori inainte sa sa luam o decizie.

| talentul explică (pentru WPP):

Aici era vb de 12 000E

| talentul explică (pentru WPP):

Si nu pot odata ce au trimis banii sa ma dcu sa ii scot sau cv?

| BoqdanMihai a răspuns:

In nici un caz ca nu crezi ca a dat norocul peste tine, ei se ocupa cu colectarea datelor pentru clonarea indentitati

sa nu faci prostia sa iti dai datele personale sau conturi de la diverse banci esti in pericol de a fi clonat.