| Djcosmy_Moxyy_1992 a întrebat:

Buna,am un scuter aprilia amico,am schimbat la el set motor,dupa ce l-am montat nu am reusit sa il pornesc, poate fi defect cdi-ul? da scanteie dar poate nu cand trebuie.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Scanteia trebuie sa fie albastra, pune-i o bujie noua, controleaza filtrul de aer daca nu l-ai schimbat de mult scoate-l din cutie si pune-i capacul la loc si porneste-l fara el! Regleaza-i carburatorul, in special surubul de amestec cel fara arc din dreapta, il strangi de tot apoi il desfaci 1.5 ture! Ti-am atasat foto! In centru carburatorului ai surubul cu arc pentru relantiu iar in dreapta lui ai surubul de amestec!
http://www.ebay.it/......1546035131

1 răspuns:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i muzicuta!