| apetreiedi a întrebat:

Am un scuter piaggio free de 49 din anul2002 si am schimbat la el magnetoul si bobina de inductie si tot nu imi da scanteie la bujie ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Este legat totul bine? e buna bobina de inductie? cealalta bobina?(statorul)? vezi daca iti ajunge curent la bobina de inductie cand dai la pedala, sau automat.

| apetreiedi explică:

Care e statorul

| apetreiedi explică:

Cad am desfacut magnetoul am rupt cu varfu la surbelnita o bucata din capacu ala de la magnetou ala sa fie defectu