| hvnf a întrebat:

Buna! As dori sa achizitionez niste huse pentru masina. Imi puteti oferi un site de incredere si cu preturi cat de cat ok? Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De aia zic, pe eMAG e mai la sigur.
Sunt site-uri precum autolux sau bestautovest, dar de foarte multe ori produsul nu coincide cu descrierea, sau comanzi ce pare a fi pe stoc, si te suna dupa un timp sa-ti spuna ca nu mai e disponibil produsul. Am patit-o, cel putin cu bestautovest. Din 20 de produse, doar vreo 4 aveau disponibile.
Majoritatea huselor au o eticheta "Airbag" pe lateralul scaunelor din fata, banuiesc ca acolo ai si tu airbag, deci ar trebui sa fie ok. Sau poti alege huse care acopera doar partea pe care te asezi, iar restul scaunului ramane gol.
https://www.emag.ro/......12281722/c

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de masina, daca ai o marca de asta intalnita peste tot gen Passat B6 atunci poti comanda cam de pe orice site atata timp cat comanzi ramburs si nu cu cardul

Daca ai o masina mai neobisnuita pentru piata noastra auto, cum ar fi Hyundai Genesis happy doar un exemplu, eu as merge la un atelier specializat pe asa ceva si mi-as face pe comanda huse, fie din material textil fie din piele ecologica, chiar le poti si imbina!
Sa nu crezi ca aceste huse pe comanda costa foarte mult, nu vorbim de piele si ateliere de lux aici care face pentru Rolls Royce ci vorbim de ateliere care fac pentru masini obisnuite gen
Sunt sigur ca si la tine in judet sunt astfel de ateliere,
Eu de exemplu optez sa imi fac tot plafonul alcantara la vara si credeam ca e foarte scump, nu este in jur de 1400 de lei cu tot cu manopera

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Emag mi se pare cel mai la indemana site.
Dar in cazul huselor auto, iti recomand sa cauti produse omologate RAR sau TUV, care sa aiba zone speciale de airbag, in cazul in care scaunele tale au airbag-uri in ele.

| hvnf explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Chiar ieri am citit ca pe scaune scrie ' airbag ' laughing. plasasem o comanda pe un site, entuziasmată fiind, am omis sa ma mai uit la recenzii si bineînțeles ca voi refuza coletul pentru ca din ce am inteles domnii nici la mesaje nu mai raspund si ce ar fi in colet nu este exact ce comand eu. Decat sa risc, mai bine zic pas laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru hvnf):

De aia zic, pe eMAG e mai la sigur.
Sunt site-uri precum autolux sau bestautovest, dar de foarte multe ori produsul nu coincide cu descrierea, sau comanzi ce pare a fi pe stoc, si te suna dupa un timp sa-ti spuna ca nu mai e disponibil produsul. Am patit-o, cel putin cu bestautovest. Din 20 de produse, doar vreo 4 aveau disponibile.
Majoritatea huselor au o eticheta "Airbag" pe lateralul scaunelor din fata, banuiesc ca acolo ai si tu airbag, deci ar trebui sa fie ok. Sau poti alege huse care acopera doar partea pe care te asezi, iar restul scaunului ramane gol.
https://www.emag.ro/......12281722/c

| ChiperiSimionas a răspuns:

Eu am luat de la Lidl. Sunt foarte multumit.