| gabi659 a întrebat:

Buna, care filtru sport este mai eficient? Cel conic sau normal? As vrea sa imi iau de la k&n

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Filtrul pentru ce să fie, Găbiță mamă?

| gabi659 explică (pentru sierra1):

De aer fratele meu

| sierra1 a răspuns:

- cel conic e pentru sport - putere și consum mari
- cel normal te aduce la consum desigur, normal.

Așa că eficiența invocată te duce la cel "normal"

| relian a răspuns:

Lasa filtru ce il are masina ta din fabrica, banii aia fa altceva cu ei, pune ceva care intr-adevar trebuie.
Asa ca firma K&N da is bune, eu am luat fitru de aer de la ei pentru motor care se spala, deci nu mai cumpar filtru niciodata, il spal la 50 de mii de mile.

Alea sport nu stiu cu ce te ajuta, eventual sa mai dai ceva bani alora.
Bine ca am citit intrebarea ta, trebuie sa iau si eu filtru de ulei tot de la astia K&N.
Adevaru, astia fac numa piese de f inalta calitate, bate orice alta piese de la dealeri.

| zenuX a răspuns:

Normal