| Luci88 a întrebat:

ce masina imi recomandati din strainatate? in jur de 2000 euro si sa fie eftin de inmatriculat in ro. dati-mi niste idei. Va multumesc frumos si imi cer scuze de intrebare! Funda

13 răspunsuri:
| Luci88 explică (pentru Cristinoi_Alin_1997):

Asta cred c aajunge la 50 si ceva de milioane de inmatriculat. asa e?

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns (pentru Luci88):

Nu cred pentru ca are motorul mic....nu cred ca ar depasi 15 mil....si chir daca ar fi mare taxa(putin probabil)tiai recupera bani prin consumul de benzina care il poti scoate si la 5 la suta usor

| Luci88 explică (pentru Cristinoi_Alin_1997):

Exemplu aceasta masina ce euro ii ese? si cat ar ajunge inmatricularea?

http://www.marktplaats.nl/......-1998.html

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns (pentru Luci88):

Modelul asta a avut euro 2-3 si chiar 4 http://www.autovit.ro/opel-astra-C27804754.html si sub pret ai taxa

| Solovey a răspuns (pentru Luci88):

Iti spun ceva, Masinile din Italia sunt Lovite deoarece acolo se parcheaza lovind, Masinile din Lituania au toate Motorul rau deoarece majoritatea sunt "inecate" in apa, Alege din Germania, si alte tari precum america... Si apropo fara Renault, Citroen Ford si opel, daca vrei o masina buna desigur, daca nu ia-ti o Dacie e acelasi Opel, Ford, Renault, Citroen...

| Luci88 explică (pentru Solovey):

Din Olanda vreau sa imi iau. ce parere ai despre acest Volvo?

http://www.adstouten.nl/index2.html

| Luci88 explică (pentru Luci88):

Volvo s-60 2.4 lovit partea din fata

| Solovey a răspuns (pentru Luci88):

In linkul de mai sus nu se vede nimic, dar dupa cum ai descris cred sa fie bunicica masina.

| Solovey a răspuns (pentru Luci88):

Apropo, conform unui studiu cele mai bune masini de mana a 2-a sunt Honda, si priveste un articol.

Iată în continuare un TOP 10 al companiilor auto care au avut cele mai puţine probleme la motoare în anul 2012, potrivit Warranty Direct.
Poziţie, marcă, rata de defecte yin yang, rata de defecte (1 din X motoare):
1. Honda, 0, 29%, 1 din 344
2. Toyota, 0, 58%, 1 din 171
3. Mercedes-Benz, 0, 84%, 1 din 119
4. Volvo, 0, 90%, 1 din 111
5. Jaguar, 0, 98%, 1 din 103
6. Lexus, 0, 99%, 1 din 101
7. Fiat, 1, 17%, 1 din 85
8. Ford, 1, 25%, 1 din 80
9. Nissan, 1, 32%, 1 din 76
10. Land Rover, 1, 38, 1 din 72

Dintre cele zece companii, patru sunt japoneze – dintre care două ocupă poziţii fruntaşe, iar şase sunt europene.

Să vedem şi care sunt mărcile care au avut cele mai multe probleme la motoare în anul 2012.

Compania britanică de asigurări Warranty Direct a publicat o listă cu producătorii de maşini ai căror motoare au avut cele mai puţine probleme în 2012, dar şi o listă cu producătorii ai căror motoare au avut parte de cele mai multe probleme în 2012.

Iată în continuare un TOP 10 al companiilor auto care au avut cele mai multe probleme la motoare în anul 2012, potrivit Warranty Direct.
Poziţie, marcă, rata de defecte yin yang, rata de defecte (1 din X motoare):
1. MG Rover, 7, 88%, 1 din 13
2. Audi, 3, 71%, 1 din 27
3. MINI, 2, 51%, 1 din 40
4. Saab, 2, 49%, 1 din 40
5. Vauxhall (Opel), 2, 46%, 1 din 41
6. Peugeot, 2, 26%, 1 din 44
7. BMW, 2, 20%, 1 din 45
8. Renault, 2, 13%, 1 din 46
9. Volkswagen, 1, 91%, 1 din 52
10. Mitsubishi, 1, 70, 1 din 59
După cum se observă, cele mai mari probleme au fost întâmpinate la motoarele MG Rover, urmate de cele Audi şi MINI.

| justme1995 a răspuns:

De unde din strainatate? In Germania iti iei Opel Astra 2001-2002 motor 1.2 e cel mai ok, euro 4. emisie de noxe scazuta, in Italia, Fiat Stilo 2001-2003 motor 1.6 la fel euro 4, un pic mai scump la inscris, da se merita, in Franta Peugeot 206, la o domnisoara ii sta bine la volanul unei buburuze, la fel, motor mic, 1.1-1.6. Peugeot e un pic mai scump la piese decat restu.Succes la alegere

| christiaan a răspuns:

Vw golf 2-3