| Nyergesmarai a întrebat:

Buna, ce spuneti despre motorul 1.3 multijet benzina?
As dori sa-mi achiziționez o masina si as dori pareri.
Fiat grande punto.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce-i ala multijet?laughing e atunci cand te pi...si laughing Intreb si eu ca idee.Ce anume face multijetu asta? Adica sincer mi-e lene sa caut pe net,dar suna ca naiba multijet, parca ar fi ceva genu jet, doara ca este mai multe in unu, de aia eu fi zicand multijet laughing
Deci vrei sa cumperi o masina care stropeste, ceva gen stropitoare, vrei sa uzi gazonu sau la ce vrei sa o folosesti?

| Crackman a răspuns:

Eu am fost tipo și pot sa zic că sunt mulțumit de mașină.
In principal este asemănătoare cu toate...

| Panamax a răspuns:

Cele pe benzina se numesc t-jet multiair.
Oricum sunt ok toate motoarele de la Fiat.
Eu am un multijet 1, 3 diesel la firma si a trecut de 300.000 km.
Este foarte pretentios la ulei.

| Nyergesmarai explică (pentru Panamax):

In anunt scrie ca e fiat 1.3 multijet benzina.
Mi se pare dubios ca nu am mai intalnit asa ceva

| Panamax a răspuns (pentru Nyergesmarai):

Depinde de an, Fiatul are niste motoare pe benzina de 1350cm multiair de 130 de cai care ajung usor la 200km/h

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Cred ca faci o confuzie. Cel 1.3 multijet e diesel la Fiat. Oricum, daca e vorba de motorul pe benzina, cam toate cele aspirate is fiabile indiferet de marca... Daca te referi la cel 1.3 diesel, din ce am citit, atata timp cat faci drumuri in exterior cat de cat nu ar trebui sa ai probleme cu el.