| Adikis a întrebat:

Buna big grin Am un passat din 2002 TDI. Am masina din Ianuarie, totul bine pana acum doua-trei zile de cand am incept sa aud un sunet de vant cand intra turbina. Masina trage la fel de bine, doar ca suna de parca o conducta de la turbo sau ceva de genul asta ar fi fisurata si iese aerul pe acolo ( nu ma pricep foarte bine la mecanica ). Oare am dreptate? Sa ma duc la service cu ea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, s-ar putea sa se fi slabit un furtun ceva, de pe la turbo.
Ar trebui sa se rezolve cu o vizita scurta, intr-un service serios.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La service.probabil mai trage aer pe undeva.

| Dragos1600 a răspuns:

Mersi la service cu ea, s-ar putea sa se fisureze.