| doareu_5100 a întrebat:

Buna big grin de abia astept sa fac 18 ani sa pot avea permis love struck
am si eu o nelamurire big grin cand cineva implineste 18 ani si se duce sa faca scoala de soferi dupa cat timp ia permisul? big grin am auzit ca semnul de incepator se tine 1 an este adevarat? :d

fundoi love struck
xoxo

4 răspunsuri:
| cartman a răspuns:

Ce disperat esti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 9 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu trebuie sa astepti sa ai 18ani. Poti face scoala de la 17 ani jumate, ca dureaza cursurile si examenul sa il dai cand ai 18 ani. Atentie ca scoala are valabilitate 1an, deci daca nu iei examenul e cam grav tongue da, "lamaia prostului" cum se zice la noi se tine un an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoala o poti incepe cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani, dar examenul il dai dupa ce ai 18 ani impliniti. Eu acum fac scoala si dureaza 5 saptamani, dupa 5 saptamani te duci la politie sa te programeze pentru examen daca il iei te duci sa te programezi si pentru traseu. Daca ai luat si traseul peste 1 max 2 saptamani ai permisul in mana. Da, semnul de incepator se tine 1 an de zile pe masinawinking