| AntiHrist a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca de la 17 ani pot da de permis adica in ce consta. Sa fac scoala de soferi,sala, orasu si permisu sa il iau la 18...

si semnul de incepator cat timp se tine pe spatele masini

Dau funda mersi!

Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

Trebuie sa platesti o taxa (adica iti platesti examenele si orele de condus), ai 10 sedinte incluse in taxa iar daca nu ai invatat sa conduci se plateste separat fiecare ora. Poti incepe sa faci orele de pregatire de la varsta asta, dar examenul il dai la 18 ani! Te duci la scoala de soferi pe care vrei s-o faci si acolo iti spun ei ce manuale trebuie sa cumperi, acele cu regulile si semnele de circulatie si este bine daca le inveti pe parcurs, ca retii mai usor si nu mai te grabesti inainte de examen! Semnul de incepator se tine 1 an.Bafta!