| Onilă_Andrey_1988 a întrebat:

Bună dimineata, am achiziționat un tractor deutz 4006 pentru uz casnic, sunt începător si nu am prea multe cunostinte despre tractoare! Va rog să îmi spuneți si mie, de ce atunci cand merg cu el, mentionez nu sare din viteza,scoate un sunet ca un (fluierat) dai spun așa. Știți careva care este problema, este vorba de vreun rulment la transmisie? Astept raspunsurile dumneavoastră!

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Flueiratul de care spui este un fel de șuierat si este de la turbina. Nu stiu sa-ti zic daca e de bine sau de rau ca nu ma pricep la tractoare. Posibil sa arate faptul ca paletul turbinei este pe duca si este nevoie sa o reconditionezi sau una noua.