| disty a întrebat:

Am un atv Aeon Cobra 180! L-am bagat din greseala in viteza in turatie mare! Sa auzit un sunet ca si cum s-ar fi spart cv in el si dupa ce m-am uitat mai bine am constatat ca in spate caroseria aia de aluminiu de la pinioane era crapata cam 2 cm si a iesit un rulment in afara! Nu cred ca am spart cutia dar nu ma pricep pentru ca in spate merge perfect si in fata cand incerc sa il turez sa plec de pe loc se aude un troncanit! Deci ce spuneti, va rog frumos daca ma puteti ajuta cu pareri sau si un link de unde pot lua piese pentru Aeon va rog din suflet! Daca stiti un service bun sau daca va pricepeti dati un semn va rog! Are cutie automata! Aaa ...si curge si ulei prin gaura aia.Va sunt recunoscator daca ma ajutati pentru ca as vrea sa il repar pentru ca de cand l am achizitionat am apucat sa fac doar o singura tura cu el!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate fi din cauza acelui rulment, trebuie sa-l schimbi. Are o fisura de iti curge ulei pe la cutie. Pe la Slobozia stiu ca era un service. Da un search pe google si sigur ai sa gasesti si acolo de unde esti tu, sau macar in aproapiere.

| Joker11 a răspuns:

Da, poate fi din cauza acelui rulment, trebuie sa-l schimbi.Dar mai bine du-l la service.