| nikoleta93 a întrebat:

Buna:*,este o afacere sa iei masini din Germania si sa aduci in ro si sa le dezmebrez? de ex golf 4-passat-bora anul-1999-2004?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

O afacere buna ar fi cu masinile premium, de exeumplu un BMW din 2000, sunt o gramada prin Romania si nu toti au bani sa cumpere piesele noi fiind foarte scumpewinking poti incepe cu vw dar daca te bagi pe alea premium o vei duce mult mai bine! ai grija! sa nu iti iei o masina rara pe la noi! de exemplu rover, jaguar... doar daca ai cerere!

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Din punctu meu de vedere afacerea asta este moarta din start. Sunt n samsari care fac treaba asta, piata este deja suprasaturata. Daca vrei sa ai vreo sansa in afaceri trebuie sa ataci o piata mai putin exploatata din Romania.

| AgathaRo a răspuns:

Intra pe comunitatea vw si vezi ce e la cerere. Cel putin la Renault il iei la 600-1000 si scoti 1700-2000 pe ea. Trebuie sa vezi la ce ai cerere.

| Florian20405 a răspuns:

Daca sunt avariate sau cu probleme majore atunci da este o afacere buna, altfel nu!