| anonim_4396 a întrebat:

iar pun intrebarea asta :Am o dacia solenza din 2003 motor de 1.4 mpi injectie, 363702 km parcursi, cand pornesc motorul imediat se opreste daca nu apas repede pe acceleratie, ce poate avea? face asa doar cand motorul este rece, am schimbat acum o saptamana pompa de benzina si acum cateva zile bujiile, deci ce poate avea?

8 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Filtrul de aer? Desigur ai uitat.

| sergiubest97 a răspuns:

Incearca sa ii faci relantiul mai marewinking

| DeeJayAdytza a răspuns:

Verifica senzorul de temperatura de pe motor, daca nu functioneaza bine nu iti tine motorul la relanti cum trebuie cand e rece, mai ales iarna. bafta

| quartz1999 a răspuns:

La km astia asteaptate la ce e mai rau rau la masina! Cred ca are probleme la soc, ca doar e Dacia(daca.ai.cap.ia-ti.alta).

| alinmondialu008 a răspuns:

Dacia pe injectie nu are jigler... pai incearca a-i schimba filtrul de aer ...si ai si probleme cu soclu. verifica si ne spui si noua

| bobo73 a răspuns:

Posibil sa fie stricat shocul ca ele au shoc electronic

| deveritas a răspuns:

Sufla-i in jigler. Merge la dacii

| MihaiVasile a răspuns:

Ai incercat sa ii tragi socul la mazim? si asa poatenu va mai trebui sa ii apesi acceleratie.