| AnnabellaB a întrebat:

Buna, urmează sa dau examenul pentru traseul auto (emoții mari).
Aș vrea sa știu pentru cine a dat de curand traseul in Roman Nt cum sunt examinatorii?
Dacă au cerințe mai speciale sau dacă te încurca la traseu sau îți pot oferi indicații eronate, pe scurt sa îmi spuneți experiența voastră din ziua traseului și bineînțeles orice sfat este binevenit.
Mulțumesc din suflet tututor.

Răspuns Câştigător
| Sergiu612 a răspuns:

Este usor, dacă cazi cu Ursachi o sa ți se para ciudatel dar e ok, mai este unul mai inaltut nu stiu cum în cheamă si el super de treaba, sa fii atenta sa întrebi de doua ori dacă nu înțelegi! Apoi mare atenție când ieși de la Carrefour, astepti fu răbdare pana ieși sa nu te grăbești, acolo la cimitir sunt trecerile pentru pietoni sa fii atenta la pietoni strada foarte larga și dacă vezi ca un pieton se îndreaptă spre trecere sa te oprești! O sa te pună pe la liceul 3 sa făci intoarcea din 3 mișcări sa nu te pechinezi sau sa te grăbești dacă cineva așteaptă este obligația lui, și sa respecți linita de viteza de 30 sa nu uiți!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca sunt peste 20 de ani de cand politia nu mai are voie sa te incurce la examinare, fiind ilegal.
Cat despre "cerinte speciale" nu am auzit in viata mea, fiindca este imposibil sa-ti ceara ceva special, care ar incalca legea sau legsilatia rutiera.

Ti-as recomanda sa te odihnesti foarte bine cu o zi inainte de examen, sa mergi la culcare foarte devreme, ca sa dormi multe ore, sa nu consumi deloc alcool sau medicatie ori droguri inainte de examen.
Succes la examinare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant cum e examinatorul dacă știi să conduci

| AnnabellaB explică (pentru suntserios):

Așa este într-adevăr
Dar daca este unul ce tipa sau îți vb mai răstit uiți si cum te cheamă te pierzi pur si simplu

| DonMoldo a răspuns:

Depinde si de orase nu toti examinatori sunt la fel. Eu de exemplu prima data am dat de un examinator foarte prost sa zic asa adica nu imi spunea efectiv pe unde sa o iau si daca imi spunea, spunea pe ultima suta de metri de intersectie, si ramaneai blocat ca nu apucai sa schimbi banda din cauza aglomeratiei si mai si urla din dreapta ta ''ne miscam si noi azi'.

| AnnabellaB explică (pentru DonMoldo):

Ma bazez foarte mult pe bunul simt și cred ca ar trebui sa fie și examinatorii mai blânzi in ceea ce privește comunicarea
Tu deja ești stresată, speriata, nedormita (și dacă se mai și tipa la tine pff ) de asta ma tem cel mai tare sincer sunt foarte emotiva și tind sa ma blochez in situați de gen vreau sa ma concentrez pe ceea ce știu și sa nu gândesc negativ sa îmi repet și sa ma încurajez ca totul va fi Ok
Sper din suflet ca totul va fi bine și poate am norocul sa îmi pice unul calm?

| Pichakchiu a răspuns:

Bună! La mine a fost super ușor. Am avut mult noroc de un examinator foarte bun... mi-a dat comenzi la fel cum ți le dă și instructorul la școală, doar că pe un ton mai... formal, adică, un ton mai sus, înțelegi tu. În rest, nimic waw. Trebuie doar sa nu ai emoții. Eu înainte am mestecat guma, m-am liniștit, am spus rugăciuni, m-am dat cu mir de aCasa. L am luat din prima. Fără emoții.

| AnnabellaB explică (pentru Pichakchiu):

Felicitările mele pentru reușită
Doamne ajuta la toată lumea sper ca va fi bine si in cazul meu
Revin peste o saptamana cu vestea ceea mare?

| Anonim240 a răspuns:

Iti spun din propria experiență să nu te interesezi de niciun examinator, o să fii mai speriată de atât. Trebuie să înțelegi că emoțiile la traseu sunt datorate insecurităților date de un "gol" în cunoștințe. E mai bine să nu știi despre examinatori pentru că îți vei amplifica emoțiile. Am dat traseul de 4 ori ca să îl iau, nu l-am luat din cauza emoțiilor în primele 3 dăți, iar a 4-a oară deja eram obișnuită și calmă pentru că eram sigură pe mine și nu am mai întrebat de niciun examinator. Cel mai bine e să fii concentrată pe tine.

| AnnabellaB explică (pentru Anonim240):

Încerc… cei drept asta îmi repet mereu in cap dar nu îmi iese de fiecare data
Aici e si vina mea ca tot îmi fac idei proaste in cap ( daca moare motorul, daca uit ceva, ca daca, ca daca ) o săptămâna mai am pana la examen si mie foarte greu de câteva zile nici nu pot manca de rău ce îmi este …? cu condusul nu am treaba sunt sigura pe mine dar mi-e groaza ca o sa greșesc ceva si o sa ma blochez

| Anonim240 a răspuns (pentru AnnabellaB):

E normal să ai temeri, dar până nu vezi pe pielea ta cum e la examen, mai ales fiind și prima dată, nu te vei obișnui. Ia Sedatif Pc de la farmacie, pe mine m-a ajutat