| Geomire a întrebat:

Buna,
In curând ma voi înscrie la scoala de soferi in Brasov si am inceput sa învăț de pe un site, care se numeste scoala rutieră. A mai invatat cineva de acolo? Si daca da, sunt aceleasi întrebări și răspunsuri ca la examenul oficial? Imi e sa nu învăț de aici si sa ma trezesc la sala ca sunt alte intrebari.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa inveti LEGISLATIA RUTIERA in vigoare, nu ceea ce gasesti pe diverse site-uri.
Daca inveti legile, va fi usor sa faci chestionarele.
Incearca sa inveti cum este corect, ca nu te ajuta la nimic sa inveti papagaliceste niste chestionare, pe acre in trafic, nu le vei stii sa le aplici.

| Geomire explică (pentru Violleta2022):

Am invatat Legislația, stiu tot ce trebuie sa stiu, pe mine ma intereseaza daca pe site-ul Scoala Rutieră sunt aceleasi întrebări Ca la examenul oficial. Stiu ca nu ma ajuta sa învăț pe de rost întrebările si raspunsurile pentru ca in trafic nu o sa stiu sa le pun in aplicare, ceea ce ar fi foarte grav. Voiam să stiu daca este un site sigur ca sa învăț de acolo, pentru ca sunt in strainatate si nu am acces la cărți pentru pregătire.