| timisoara a întrebat:

La scoala de soferi pentru carnet de camion c+e. Daca ai ochelari poti sa dai pentru carnet?

Răspuns Câştigător
| gabitu12 a răspuns:

Deci ochelarii tai sunt pentru corectare, poate si oboseala
probabil vei fi supus si acolo unui control oftalmologic sa se asigure tipii

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de decizia medicala, daca o sa fii considerat apt ori nu. Numai bine!

| subfocus a răspuns:

Poti doar ca o sa iti treaca ochelarii la permis!

| timisoara explică (pentru subfocus):

Cum adica? O sa specifice,, cu ochelari,,?

| gabitu12 a răspuns:

Nu conteaza ca ai ochelari, doar sa nu ai probleme prea mari cu vederea

| timisoara explică (pentru gabitu12):

Eu am fost acum vreo 2 ani la un control oftalmologic si am vazut toate literele si tot ce trebuia doar ca la aparat au depistat ca ochiul stang imi fuge spre exterior si mi-au recomandat sa port ochelari.Eu vad foarte bine si pe intuneric si pe drum.....Asa ca nu mi-am facut ochelari. Uneori, la scoala sau cand fac teme multe sau invat spre seara, ma dor putin ochii.Problema ar fi cand o sa dau pentru permis de TIR. Ca la urma urmei pot sa conduc si cu ochelari dar sa imi dea permisul.

| gabitu12 a răspuns (pentru timisoara):

Deci ochelarii tai sunt pentru corectare, poate si oboseala
probabil vei fi supus si acolo unui control oftalmologic sa se asigure tipii

| Mitza91 a răspuns:

Daca esti apt din punct de vedere medical poti sa dai linistit si D. nu te intreaba nimeni daca vezi sau nu