| fanezodo a întrebat:

Bună, mi-a apărut în bord diesel exhaust fluid level low, este antigelul sau?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acel mesaj aparut in bord se refera la faptul ca ramai fara 'uree' la sistemul ADBLUE! deci cumpara si completeaza cu adblue!

AdBlue este Diesel Exhaust Fluid (DEF)!

| fanezodo explică (pentru Simpatic):

Orice fel de adblue?

| Simpatic a răspuns (pentru fanezodo):

In principiu DA, orice marca de adblue fie ieftina fie mai scumpa
insa e bine sa tii cont si de sfatul celor de la autovit "

"Nefiind o substanță supusă unor restricții speciale, AdBlue poate fi găsit în orice unitate comercială. Acesta poate fi cumpărat din benzinării, supermarketuri și din magazinele de piese auto sau online, de pe site-urile auto sau chiar și de pe cele generale. Totuși, este indicat să te asiguri că lichidul AdBlue pe care îl achiziționezi provine dintr-o sursă sigură, întrucât un eventual produs contrafăcut poate genera defecțiuni tehnice mașinii tale și poate duce chiar și la pierderea garanției autovehiculului. "

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este vorba de lichidul de evacuare: https://azurechemical.com/blog/how-to-check-diesel-exhaust-fluid-level/
Citeste articolul!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adblue