| Laurentiu1121 a întrebat:

Bună.
Mi-a fost reținut permisul de conducere în România(permis străin) și nu am făcut o cerere de reținere în România. Perioada de reținere a trecut dar permisul este trimis către UK.
Am dreptul de conducere în România cu riscul de a îmi lua o amendă pentru neprezentarea permisului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti conduce pe riscul tau, daca esti prins vei fi amendat, de fiecare data cand esti prins.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Retinut pentru infractiune banuiesc. Trebe sa mergi in GB pentru redobandirea lui apoi te intorci in RO si faci cerere sa iti schimbi permisul altfel esti nevoit sa dai scoala din nou daca nu vrei sa faci 2 drumuri cu avionul - nu ai voie sa conduci fara carnet

| Laurentiu1121 explică (pentru mgtow):

Reținut pentru depășire neregulamentara, a fost reținut pentru 30 de zile. Pe mine ma interesează dacă încă apare în sistemul din România ca suspendat sau nu. Cele 30 de zile au trecut

| mgtow a răspuns (pentru Laurentiu1121):

Trebuia sa zici asa du-te si recupereazal nu cred ca lau trimis inapoi de capu lor

| Laurentiu1121 explică (pentru mgtow):

Am sunat la București a fost trimis către DVLA. În UK dar a zis ca nu îmi poate da informații dacă în sistem configurează ca suspendat sau nu

| mgtow a răspuns (pentru Laurentiu1121):

I/a legatura cu dvla telefonic si explica situatia, e posibil sa fi in belea mare. Daca britanicii nu iti fac viata usoara atunci vei fi fortat sa dai examen din nou in RO pe baza de permis suspendat ca si cum nu ai mai avea deloc, sau sa fugi repede in GB pentru redobandirea celui britanic, Idioti aia de la SRPCIV cum naiba sa trimita carnetu asa nu inteleg, trebuia sa fi vigilent si tu acum ai de furca si e naspa