| Ionelaionela12 a întrebat:

Bună! Mi-am pierdut permisul curând iar acum trebuie sa obțin actele pentru altul și am văzut pe net ca am nevoie de fisa medicala ca sunt apta de la medicul de familie... aveți idee dacă se plătește?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la medicul de familie ai nevoie de o adeverinta ca nu esti in evidenta cu boli cronice si daca esti asigurata nu platesti nimic.

apoi fisa medicala se face la o unitate medicala acreditata si costa undeva la 150-200 lei

| Ionelaionela12 explică (pentru suntserios):

Aveți cumva un nr de contact pentru a întreba sigur? Am auzit mai multe păreri și nu știu cum sa fac!

| suntserios a răspuns (pentru Ionelaionela12):

Un numar de contact al cui? Al medicului tau de familie?
De unde as putea sa stiu eu asta?