| DidiChanx3 a întrebat:

Buna mi s-a cam pus pata pe un Mitsubishi Lancer vreau o parere, e buna? ma refer la modelele mai noi 2012-2015 happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parere buna e ca masina e buna dar daca iesi cu ea din orasu in care stai o strici si iti va parea rau ca ai luat-o. Masinile bune de obicei sant bune sa mearga doar in oras in Romania, nu e ca in alte tari cu drumuri bune sa iti permiti sa o scoti la distante lungi. Eu vreau o masina noua Audi 3 si am de gand sa o pastrez toata viata mea, dar cand e sa ma intorc in Romania cu ea nu o scot deloc din oras pentru ca stiu ca isi incaseaza gropi si multe probleme

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am detinut vreo 3 ani modelul din 2010 motor 1.5 110cp.

masina din punct de vedere tehnic e impecabila daca o ingrijesti. In 125mii km nu am schimbat decat o garnitura la teava de esapament si atat.

Insa intretinerea corecta costa destul de mult ca piesele la japoneze sunt scumpe.

Motorul care l am avut eu consuma destul de mult.

Si pe mine m-a deranjat destul de mult confortul la drum lung. Era destul de galagioasa

| DidiChanx3 explică (pentru suntserios):

Chestia cu zgomotul au tot auzit-o pe alte forumuri doar ca se refereau la modelele de prin 2008 majoritatea, de aia eram curioasa de modelele mai noi
Iar din punct de vedere al aspectului ( atat interior cat si exterior ) nu ma deranjeaza sa bag bani in ea ( ex scaune imbracate in piele sau alt sistem audio ) doar sa stiu ca masina merita banii

| suntserios a răspuns (pentru DidiChanx3):

Zgomotul era in primul rand de la faptul ca avea o cutie de viteze in 5 trepte si odata ce treceai de 100km/h motorul statea sus in ture. Bineinteles nu era nici cea mai bine antifonata. Si da era Lancer X dupa 2008.

Cauta una cu sistem de navigatie daca gasesti, ecranul ii da interiorului un aer mai ok decat versiune cu plastic si display mic cu afisaz rosu ca in anii 90 si nu cu motorul de 1.5 benzina ca e destul de lenes si mananca multa benzina.

Daca nu esti cumva fan diesel, motorul de 1.6 benzina. Daca vrei masina de noua s ar putea sa gasesti pe la dealeri ceva modele de Lancer noi prin stocuri.