| bbnnmm a întrebat:

Pentru a conduce cu dovada e nevoie de un însoțitor?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu despre ce dovada vorbesti, dar codul rutier din Romania nu prevede insotitor in niciun caz

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dovada inlocuieste ceva. De obicei inlocuieste permisul de conducere sau certificatul de inmatriculare, deci nu ai nevoie de nici un insotitor.
Sau mai este si dovada de reparatie, la fel, nu ai nevoie de insotitor.
De insotitor au nevoie cei cu handicap, nu soferii.

| bbnnmm explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc!

| Simpatic a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Holden commodore (Opel Calais) e masina ta? happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Simpatic):

Da, a fost. E Opel Vectra A

| AlexandruInu a răspuns:

Nu, poti sa conduci cu dovada linistit. Eu am luat permisul acum 3 luni, practic sunt incepator. Am condus o sap încontinuu cu dovada, am fost oprit si nu s-a întâmplat nimic.
Atata tot sa ai dovada si buletinula tine cand te urci la volan si lamaile.