| atraiptatipovestiviata a întrebat:

Scuzati categoria, e urgent.
Ce taxe de drum trebuie sa platesc in Olanda pentru masina categoria B? Se poate merge doar cu buletinul + permis + talon masina sau trebuie passport? Mersi de raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Pasaport nu trebuie, dupa de iesi de la unguri (cu buletinu)pana in Olanda nu mai sunt granite, dar te-ar putea opri politia de frontiera la controale de rutina.deobicei opresc masini cu nr romanesti.dar ajunge permisu buletinu si talonul.trebuie sa platesti taxa de autostrada, in fiecare tara,. cred ca gasesti pe net preturile.
grija mare la parcare in Olanda in special in amsterdam ca e foarte mare.mai bine te cazezi la un holtel si lasi masina acolo si circuli cu mij de transport in comun sau cu bicicleta.acum 6 ani cand am fost la amsterdam am platit cam 5-6 euro pe ora