| damyalex01 a întrebat:

am o mica problema, si rog pe cei care au informatii concrete sa ma ajute. am luat o masina din Olanda, mai exact un opel astra 1.7 DTI, an 2002, a fost radiata acolo, mi s-a preschimbat certificatul ( brief ), ala vechi a fost anulat, il am inca, am actele de export la ea, am actele pe numere de tranzit pe numele meu dar nu am contract vanzare-cumparare sau o factura si mi-au zis ca nu pot inmatricula fara contract. are cineva vreo idee ce as putea face sa o inmatriculez? orice idee care poate fi pusa in practica e bine primita! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la un notar public si dai o declaratie, pe proprie raspundere, ca ai cumparat-o in mod legal, nu este furata si nu ai contract de vanzare-cumparare. Declaratia va fi autentificata de notar si cred ca-ti vor primi dosarul pentru inmatriculare. Succes!

| Ted_Teddu_1996 a răspuns (pentru Ioandelasal):

o sa ii de pentru ca si deoarece are actele masinii si aceasta a fost radiata ele inca sunt in regula dar. exista o problema...o sa coste mult inmatricularea.

1 răspuns: