| Constantin_Hlihor_1992 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema la un Passat b6 din 2008. Am observat ca in vara asta nu mai baga rece, am schimbat compresorul, fiind ambreiajul defect, a mers o saptamana dupa care am vazut ca dureaza si cate 30min de mers in trafic pana sa bage aer rece in habitaclu, am fost la un tip specializat in clime mi-a schimbat electrovalva pe compresor, dupa 1 zi acelasi comportament. pornesc clima si nimic. O particularitate am observat ca atunci cand nu cupleaza clima, ventilatoarele radiatorului merg turate la maxim, clima fiind pe OFF ce poate fi?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Compresor nou sau sh?
Filtrul uscator l-ai inlocuit vreodata?

| Constantin_Hlihor_1992 explică (pentru Panamax):

Nu, dar poate din cauza filtrului ca dupa 30 minute sa bage rece? daca e infundat de ce lasa sa treaca? intreb... habar nu am

| Constantin_Hlihor_1992 explică (pentru Panamax):

Compresorul sh, dar din diagnoza arata ca functioneaza in parametri normali de presiune si tensiune, cat si rot/min, filtru uscator nu l-am schimbat niciodata, dar daca e infundat, de ce porneste dupa 30min? intreb...

| GouDidodino a răspuns:

Dacă ești din Bucuresti si nu numai iti pot da nr de tel al unui domn care chiar stie ce face

| Constantin_Hlihor_1992 explică:

Mentionez ca am schimbat si compresorul!