| kyssme a întrebat:

Am si eu un astra h din 2005 motor 1.8 benzina 125cp si cand ploua sau o spal se tureaza singura pana la 3000-4000 si asa face incontinuu, apare si abs si masina cu cheie. Face asa doar cand o spal sau ploua, dupa 5-6 ore isi revine singura, ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| cyberalex a răspuns:

Intra apa pe la pedalier (acceletatie si IMMO) si la rotile din spate (senzorul ABS).

| kyssme explică (pentru cyberalex):

Am dat cu apa pe rotile din spate si nu are nimic. doar pe fata cand dau cu apa face.