| denys2000 a întrebat:

Buna seara, as dori sa-mi cumpar o masina, si as dori sa-mi ziceti niste modele de masini diesel care sunt bune si sa se incadreze in pretul de 3500 -4000 Euro inscrisa.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 1.8 TDCI impecabil (nu de aia la 2200e), Kia C'eed 1.6 CRDI sau Opel Astra H, una din motorizarile CDTI.

| cristimihailov a răspuns:

La preturile acelea as alege pe benzina, pare mai ieftin de intretinut...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Skoda Octavia, Renault Megane, Ford Mondeo, Kia C'eed, Toyota Corolla, Honda Civic.

Evita Opiel si Fiat.

| MariusF23 a răspuns:

La banii astia gasesti Renault Clio 1. 5DCi 2010-2011 in stare buna.

| altrix a răspuns:

Skoda Octavia 1
Motor : 1.9
Cod motor : ALH ( cel mai fiabil motor cunoscut de mine )
Cp : 90. Dar aia 90 cp au facut Mazda 3 140 cp 2008 supra alimentata...
E e masina care te tine foarte mult timp si e foarte ieftina de intretinut, iar potentialul motorului e urias.