| Moshwoo a întrebat:

As vrea sa stiu daca se poate folosi testerul pe o masina cu siguranta generala arsa. Tin sa precizez ca masina are un consumator ( Nedetectat deocamdata... ) care arde siguranta cand se incearca pornirea masinii. Multumesc!

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

Testerul nu detecteaza asa ceva si nu face minuni.
Este folosit doar pentru a comunica cu Ecu masinii. Daca Ecu nu este alimentat nu poate sa comunice.
Scurtul se cauta cu un aparat de masura ordinar si cu ceva cunostinte elementare despre functionarea unei masini.
Siguranta generala se arde doar din cauza electromotorului.