| IonescuRobert a întrebat:

Bună seara.
Dacă de exemplu am fost Admis la examenul practic pentru Permisul de Conducere categoria B.
În cât timp sunt băgat în baza de date?
În aceeași zi?
Sau peste 2-3-4 zile?
Se mai dau dovezi?
Sau în cât timp ajunge permisul acasă?
Trebuie să mă duc eu la oraș să îl ridic?
Dacă conduc mașina în ziua în care am fost admis si mă opreste Politia patesc ceva?
Sper ca nu m-am lungit cu intrebarile.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Bosancu10 a răspuns:

Salut ești băgat în baza de date a doua zi când se și începe trimierea permisului ajunge cam în 3 4 zile lucrătoare și dovada poți scoate a doua zi după admitere

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu avem de unde sti cand esti bagat in baza de date. Cum iti e norocul cand te prinde. Dovezi nu se mai dau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu am luat permisul acum 2 ani. Dovada am luat-o a doua zi, iar permisul a venit la o săptămână acasă. Mi l-a adus poștașul.

| Tito97 a răspuns:

Cam ambiguu, n-am idee ce vrei să afli de fapt. Eu când am luat sala am fost repartizat la oraș pe loc, cu dată și oră, două luni jumate mai târziu.

| IonescuRobert explică (pentru Tito97):

Nu ma nu. ma refeream.
1. se mai dau dovezi
2. pot circula cu masina daca nu mi-a ajuns permisul la posta?
3. sunt bagat in baza de date cand?