| Nicolae_Mădălin_1999 a întrebat:

Bună seara! Doresc să cumpăr un VW golf 4, dar băiatul de la care vreau sa cumpăr, nu deține cartea mașinii în original, ci doar in copie. A spus că încearcă să ia legătura cu fostul proprietar. In caz că nu face rost de original de la dânsul și rămâne cu copie, ce e de făcut pentru a obține originalul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă nu are cartea înseamnă că nici nu e proprietarul mașinii ca nu prea avea cum sa o transcrie fără carte.

| mihai69 a răspuns:

"Băiatul" cam vinde blana ursului din pădure. Dacă nu are C. I. a maşinii înseamnă că nici nu e proprietarul ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o, nu e mașina lui, dacă nu ai cartea in original nu ești propietar, atunci ce i-a fi dat când a luat-o? Chitanța de la nr de înmatriculare? laughing) Mașina nu e in proprietatea lui, asta e clar, deci așa rău îmi pare ca am permisul suspendat, ca dacă erai dispus, mergeam pana in Germania și aduceam un Golf 4, cu acte in regula, cu numere de tranzit și eu personal ti-l programam la RAR, dar am permisul suspendat și nu pot face asta, însă nu te lasă păcălit de băiatul acela

| gheorghe699 a răspuns:

Nu este nimic de facut,cautati alta masina, sunt destule, fara Carte de Identitate, nu ai ce face, nu poti sa o inscrii, sa faci RAR ..sa fi proprietar, sfatul meu, nu arunca banii in vant, renunta.