| Căpșunica2 a întrebat:

Buna seara, peste cateva zile am examenul de teorie pentru carnet. Cateva sfaturi ca sa ma concentrez la maxim si sa nu ma pierd? Mersi!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai invatat nu ai de ce sa te pierzi

| OldSoul a răspuns:

E simplu, raspunzi doar la intrebarile care stii sigur care este raspunsul corect, la cele care ai dubii le lasi la urma, ca mai apoi sa analizezi posibilitatile logic.
Tot odata, ar putea sa-ti prinda bine daca faci o corelatie intre intrebari cu practica.
Adic daca ai o intrebare cu cine are prioritate de exemplu te gandesti in practica cum ai proceda.

| blAster85 a răspuns:

BAFTA, nu invata nimic ultima zi si fii calma. Ia totul ca pe ceva normal obisnuit, nu te grabi sa raspunzi timp este, citeste de mai multe ori intrebarea, nu stii? O lasi faci alta si revii, lasa emotiile acasa. La fel si la practica.

| IoanaIonuca a răspuns:

Nu avem noi ce sfaturi sa iti dam, totul tine de tine. Sa fii atent/a totusi la intrebari. Bafta! :*

| Kuws6 a răspuns:

In primul rand BAFTA pentru ca este nevoie. Sfatul meu este sa faci multe chestionare si sa ai incredere in tine ca esti pregatita, ca stii si ca o sa reusesti sa treci examenul care, in definitiv, nu este imposibil de trecut si crede ma ca iti spun din propria experienta pentru ca am ptrecut de curand si eu pe la sediul DRPCIV.Cu multa incredere inainte ca o sa reusesti!