| YQANA a întrebat:

Buna seara tuturor, o sa imi cumpar curand masina si vreau sa cer o parere, sunt fata laughing, ma gandeam sa imi cumpar un a5, ce pareri aveti desprea acesta masina?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, ai pus intrebarea pe un site mai mult cu copii. Bineinteles, o sa zica ca e frumoasa, ca doar Audi face masini frumoase. Buna trebuie sa fie, ca in NFS prinde 300 :))
Eu nu stiu nimic despre A5, nici nu mi-as cumpara un Audi daca mi-as permite, ci un Mercedes.
Te sfatuiesc sa cauti ceva cluburi/forumuri cu posesori de Audi, sa afli care sunt motorizarile si echiparile de care trebuie sa te feresti, si cat de reusit e A5-ul ca model. La o marca normala te interesai care e mai potrivit pentru tine, dar la VAG trebuie sa afli care 'merge', si care e dezastru.
Nu de alta, dar sa nu ajungi ca asta http://www.micapi.ro/poze_art/4/am-cea-mai-proasta-masina.jpg

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca-ti creste in curte... Vezi ca eu sunt de la ANAF, asa sa-i spui lu taticuwinking

| YQANA explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Stai linistit "domnule de ANAF" taticul meu strage acesti 15.000 euro cam in 5-6 ani, el pentru a strange acesti bani munceste cinstit, nu fura bani sau alte chestiiwinking v-as ruga frumos sa va ganditi inainte de a raspunde, iar daca nu stiti raspunsul nu pune-ti altul care nu are treaba cu ce am intrebat eu!

| ubox7007 a răspuns:

Pai daca este prima ta masina, nu iti lua una scumpa, o sa o strici/busesti de ceva, tuturor li se intampla asta. Ia o masina de vreo 2-3 mi de euro si gata, ai o masina frumoasa si buna pentru primi 5 ani cand vei conduce, dupa iti iei ce vrei. Dar arunci bani acuma.

| Robi1444 a răspuns:

A5 ce?! audi?

| andreyy96 a răspuns:

E foarte ok masina, cu 16-17.000 iti iei una in doua usi din 2011, fara prea multi km (pana in 120000). Cred ca si un 330 ar fi interesant.