| Moldovancrp a întrebat:

Bună seara! Vreau să îmi cumpar o masină (audi A4). Ce ar trebui să am în vedere? Ce fel de teste sau ce ar trebui sa verific? Băiatul acceptă orice test. URGENT!

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Acum depinde de cati bani dispui. Ideal ar fi sa mergi la un service calumea (asta va fi mai scump). Sau daca ai un prieten/ cunostinta care se pricepe foarte bine la masini, eventual care sa fie mecanic, atunci el isi va da seama care e starea masinii

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai important test e ala la reprezentanta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe internet nu castigi experienta necesara pentru a te feri de tepe pe piata sh.
Ia cu tine o persoana cu cunostinte in domeniu (mecanic, sofer care a schimbat mai multe masini sh). In lipsa acelei persoane, du-te la un service bun, pentru un test. Ideal reprezentanta Audi.
Nu o cumpara daca "mici probleme", orice om intreg la minte, ar rezolva toate problemele "ieftine", inainte sa vanda o masina.
Ultima coaja pe care am vrut sa o cumpar, din rugina la o aripa si la un prag, cum spusese la telefon, la fata locului era puscata peste tot, cu tapiteria arsa, pompa servodirectiei facea mai urat ca motorul, demarorul ramanea cuplat, rulmentii telescoapelor erau morti (vira in reluare)... Cu tot cu service propriu, plateam pe piese, materiale si masina, mai mult decat ar fi costat una impecabila.

| MotanulFelix a răspuns:

Poti afla detalii despre istoricul masinii aici: https://inspectorauto.ro/

Succes!

| razvan131997 a răspuns:

Cel mai recomandat este testul la reprezentanta. Dar daca masina nu are istoric, nu iti pot spune nici ei prea multe legate de km. Ei pot vedea doar eventualele erori, daca masina a avut airbag-urile sarite etc. Cel mai important este modul cum arata masina si cum merge. Te sfatuiesc sa mergi si la reprezentanta, dar sa ai cu tine si pe cineva care se pricepe bine la masini. Numai bine.