| andreeasweetlove a întrebat:

Am auzit ca se va rturna taxa auto de prima inmatriculare.
Cand se va intampla?
P.S. La masina opel corsa 1.2 fabricata in 2001 luata de la proprietara germana si reinmatriculata in romania...cat este taxa de inmatriculare/ cat a fost...

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai cat ai platit atunci, daca ai schimbat proprietarul nu se returneaza noului proprietar si oricum nu se va returna momentan. Stai linistit ca nu se va returna momentan oricum, asta mint de 3 ani si nu se mai intampla, unii au incercat in procese sa faca asa ceva dar nu au reutit toti, unii au dat la avocati mai mult decat au castigat si tot in pierdere au iesit. Pentru taxa ai aici un calculator http://www.autobizz.ro/taxa-inmatriculare.php

Răspuns utilizator avertizat