| ionutzfortuning a întrebat:

Buna TPU am o problema cu masina. E un matiz din 1999 si de pornit porneste sta cam 5 min pana se incalzeste si apoi se opreste cand se incalzeste ce sa fac sa nu mai faca din astea? Deci porneste la rece da nu porneste la caled.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, de vina este senzorul care masoara temperatura lichidului de racire a motorului.

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca faci o testare la cald a motorului, deoarece sunt multe cauze, nu costa mult si poti sa stii exact ce defect ai.

Răspuns utilizator avertizat
| drifter_5260 a răspuns:

E posibil sa fie si de la bobina de inductie. daca a fost schimbata cu una mai mica sau nu mai face fata cea veche, la cald ea incepe sa dea rateuri, din care rezulta mersul in shuturi si oprirea motorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motorasul pas cu pas, bobina de inductie sau corpul clapeta... un test pe ea si vezi exact care e buba dar cam astea sunt bubele.

| motovip a răspuns:

Si eu spun la fel: bobina de inductie