| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu un lant de transmisie 420-128L pentru o motocileta enduro keeway xray 50cm... deci rotita micuta dintata se misca putin si la schimbarea vitezelor3-4-5 se rupe lantul si doar la 1-2 imi pica sare lantul fara sa il rupa lantul s-a rupt si l-am nituit de 3 ori problema a inceput dupa ce am pus vaselina si ulei pentru lant sa il unga de atunci am problema asta as dori sa stiu daca lantul trebuia sa fie uscat pentru motociletele de enduro ps: am cumparat alt lant cu 130L din care scot 3 nituri ca sa fie 127
pps: ce sa fac oare este din cauza motorului din cauza uleiului sau a rotitei dintata din fata ce credeti care ar fi problema ca nu imi pot da seama sau este subtire lantul de il rupe si il arunca departe de moto enduro
pps: dau funda

1 răspuns:
| Nicusor_Ionut_1999 a răspuns:

Este de la lanț îl dai cu vaselina și apoi îl ștergi cu o cârpă bine și dacă nu e din asta e lanțul subțire dacă e faci poză și îți spun sigur de la ce e